• |
ide | kryesore

Shqipëri/ 302 raste të reja me COVID-19, 4 pacientë ndërrojnë jetë

Lajme, Të fundit

Ministria e Shëndetësisë në përditësimni e të dhënave të Covid 19 në vendin tonë bëri me dije përditësimin e situatës. Mësohet se në 24 orët e fundit janë kryer 1329 testime, nga të cilët kanë rezultuar pozitivë me Covid 302 qytetarë.


Fatkeqësisht betejën me këtë sëmundje e kanë humbur 4 pacientë një 77 vjeçar dhe një 80 vjeçare nga Tirana, një 80 vjeçar nga Fier, një 82 vjeçar nga Durrësi. Po ashtu ka 82 të shëruar.


Aktualisht në spitalin Infektiv dhe “Shefqet Ndroqi” po trajtohen 264 pacientë, 11 në terapi intensive nga të cilët 5 pacientë janë të intubuar.

Rastet pozitive të konfirmuara në 24 orët e fundit janë identifikuar në këto bashki:
196 të prekur në Tiranë,
31 raste në Durrës, 17 raste në Fier, 11 raste në Tropojë,
8 raste në Kurbin, 6 raste në Pogradec, 5 raste në Shkodër,
4 raste në Kukës, Rrogozhinë, Kuçovë,
2 raste në Korçë, Kavajë, Vlorë, Mallakastër, Vorë, Patos,
1 rast në Mirditë, Kamëz, Bulqizë, Peqin.

COVID-19 – Statistika (24 Tetor 2020)
Raste të reja ditore 302
Të shëruar ne 24 orë 82
Të shtruar në spitale 264
Humbje jete në 24 orë 4

Testime ditore 1329

Testime totale 115710
Raste pozitive 18858
Raste të shëruara 10548
Raste Aktive 7837
Humbje jete 473

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve:
Tiranë 3966
Durrës 755
Shkodër 491
Fier 511
Korçë 479
Lezhë 379
Elbasan 344
Vlorë 308
Berat 222
Kukës 190
Dibër 96
Gjirokastër 96

1 Comment

  1. Cudi,kurba shqiptare e Gausit dalka xije gati horizontale.Keta me duket bejne aq analiza sa te dalin pozitive 297 -306 dhe te tjeret lihen per te nesermen.Kurse me vdekjet duhen per propaganden e sherbimit cilesor hospitalor 2-4 te vdekur te tjeret le t’i kene mushkerite cope ne skaner,ata s’kane vdekur nga covidi.Jemi me keq se para 90 .Ne gjithe fqinjet numurat rriten cdo dite kurse tek ne rine ne vend, ka njeri t’a shpjegoje kete,apo e tremb Rilindja virusin.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu