• |
ide | kryesore

Tritan Shehu nuk njeh komisionin që e skualifikoi nga gara në PD: Për mua vendimet i merr Basha

-Instant, Lajme, Të fundit

Ish-ministri dhe deputeti i PD, Tritan Shehu ka folur në rubrikën ”Opinion” në News24 pas vendimit të Komisionit të Vlerësimit të Kandidaturave që e la në listën e përfaqësuesve që i është shtyrë aprovimi.


Shehu thotë se Komisioni i Vlerësimit vetëm diskuton dhe anëtarët e saj japin vetëm mendime. Për të në PD vendosin organet statuore, duke nisur nga kryetari i partisë, kryesia dhe këshilli kombëtar.


Ai shton se votimi nga anëtarësia është determinues teksa Shehu tashmë pret çfarë do të vendosin organet e PD për të. Shehu më tej foli për zgjedhjet e 25 prillit ku theksoi se Lulzim Basha do të jetë kryeministër i ardhshëm i Shqipërisë pasi është i vetmi që mund të hapë portën europiane për vendin.

”Të them të drejtën, isha përgatitur për çështje të tjera. Së pari, PD po përgatitet për fushatën. Ka filluar me një mënyrë të re, që ka elementë thelbësore për votimin e kandidatëve, që do jetë determinuese për përzgjedhjen.
Element thelbësor, dhe ndryshim shumë i madh në këtë vit. Aktivizim i bazës së PD, aktivizimi i anëtarëve, strukturave periferike të PD, të gjitha bashkë për të qenë pjesë e vendimmarrjes. Tani do kalohet në elementë të tjerë. Siç thonë dhe statuti janë kryetari, kryesia, këshilli kombëtar, për të krijuar ekipin e përbashkët që do të çojë në fitore në 25 prill, e domosdoshme jo vetëm për PD por për gjithë Shqipërinë.

Nuk dua të bëj komente për një procedurë të tillë, as merrem me mendimet që mund të kenë individualisht. Për mua organet vendimmarrëse, janë kryesia e partisë, kryetari dhe këshilli kombëtar, këto janë organet statuore. Vota e anëtarësisë determinuese. Unë jam si të gjithë bashkë, jemi në pritje të vendimeve nga organet statuore. Gjithkush po përgatitet për përplasjen në 25 prill.

Nuk dua të hyj në komente. Mund të japin shumë mendime, shumë individë mund të japin mendime. S’merrem me mendime. Vendimet merren nga organet. E rëndësishme është t’i lëmë mënjanë diskutimet dhe vendimet. Të qëndrojmë në betejën elektorale, se është thelbësore. është thelbësore që të jemi të bashkuar. Duke lënë mënjanë këto, dhe duke dalë nga intrigat. Unë me kryetarin e partisë takohem vazhdimisht, flas për probleme, flas në mënyrë konstruktive duke pasur një respekt të fortë reciprok. Duke qenë i bindur se Basha do jetë kryeministër. Që do hapë çelësat e portës europiane, pasi është i vetmi që mund ta bëjë këtë punë të rëndësishme. ”- tha Tritan Shehu.

12 Comments

 1. Po ky deputet do te vdese.zIk or vella rrogen apo pensionin si depitet e ke per gjithe jeten cdo me
  E ndritet te gjithe keto 30 vjet e ndritet aw shume sa po te ngrihej Enveri nga vari e te konkironte ne zgjefhje me ju do fitonte.Leri te rinjte te ecin perpara s’keni cte jepni me.

 2. Ish kryetar partie qe ska mendime!!! O ju te PD mbaheni Tritanin e shume te tjere si ai se dhe nja 10 vjet ne opozite do jeni.

 3. Per Zotin po e kandiduan prape kete bythqirin per deputet, skam per te votu kurre me PD as une as familja ime. Po ce doni kete servil, qe i lepihet cdo shefi qe ka pasur. Ka 40 vite ne politike dhe dashka akoma. Ketij vetem prasi i ben derman. Ka mijera te rinj te diplomuar dhe pa pune, dhe ne v end qe PD te hapet ndaj tyre, mban keta zvarranike per 40 vite. Ik o Tritan se bythlepiresi ke qene gjithmone. Basha mbaje larg Tritanin se sdo te votojme me.

 4. E mira do ishte qe mos te kandidonin as Muli dhe as Ruli, se i prishin pune PD. Per Shehun mos te flasim fare, nuk di si e kane mbajtur deri tani. Rob bythqir dhe servil i peshtire mbeti gjithe jeten. Pse pak intelektual qe paska ngel PD te perfaqesohet nga ky shpiftesire dhe pederast?

 5. Nuk reformohet PD me xhaketa te vjetra. Apo ka ndonje marreveshje me Ramen qe Pd te rrije ne opozite edhe per 4 vite te tjera? Me mire merre Jozefinen, se sa ta mbash akoma Tritan Shehun. Tritani po mendon edhe te sajoje ndonje vend pune dhe per cunin ne administraten e PD neser, e jo me per vete qe sdo te na shqitetet, Na eshte ngjitur si muti pas kepuces

 6. Luli
  Muli
  Pollo
  Strazimiri
  T Shehu
  Salianji
  Balliu
  MEDIU
  Ndoka
  D Shehu
  Idriz I
  Maliqi
  Baçi
  Hasa
  E shume te tjere vetem e demtojne PD te gjithe keta legena do kthehen me LSI .

 7. Do isha kurioz në çpozicion ka dalë nga baza? Në qoftë se baza e ka vënë brënda kandidatëve që plotësojnë numrin rajonal ka të drejtën të konkurojë plus dhe meritave që ka.Rinovim po por nëse e do baza atëherë pse jo.

 8. Ju te vjetrit e ndritet, kur ishit ne pushtet nuk bete gje tani ju kane ardhur mend. Mjaft me lerini te rinjte te punojne e drejtojne. Per mua duke filluar nga Berisha te gjithe ato qe kane kaluar dy mandate ne kuvend te dalin ne “pension”e po te duan te ndihmojne nga jasht.

 9. Trrtt trrtr Tritan Gagaç Masar Shehu..
  Preshin në bythë në Lushnje mos e harro
  Anëtar themelues i PD vetëm se Saliu i qinte të shoqen…
  Legen,bythëqirë,gënjeshtar dy lekësh…
  Ç’mut PD pretendon ky…kokrra e servilit…

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu