• |
ide | kryesore

Zgjedhjet në SHBA, voton presidenti Trump

Arkiva, Planet, Të fundit

Presidenti akutal i SHBA, Donald Trump ka votuar 10 ditë para zgjedhjeve amerikane më 3 nëntor.


Mediat amerikane raportojnë se Trump ka votuar herët në mëngjes në Florida, por nuk u pa i shoqëruar nga gruaja e tij, Melanie Trump..


Këto padyshim do të jenë zgjedhjet e fundit të Trump pasi në rast humbje largohet nga posti, kurse në rast fitoreje nuk kandidon më për një mandat të tretë si President i SHBA. Në 2016 ai fitoi ndaj Hillary Clinton kurse kësaj radhe përballë do ketë një figurë të njohur të politikës amerikane, ish-zv/presidentin Joe Biden.

1 Comment

  1. TRUMPi fitues i padiskutueshem i zgjedhjeve kunder te majtes ekstreme dhe maskaralliqeve-pislliqeve-perversiteteve dhe byzive qe sdo behen njerez kurre. MAGA 2020!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu