• |
ide | kryesore

Parashikimi i motit për javën e ardhshme: Shi, stuhi e ulje temperaturash

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Java e ardhshme do të karakterizohet nga reshjet e shiut.


Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën me dije se do të ketë shtrëngata shoqëruara me stuhi. Mesjava duket se do të jetë më e ngarkuar me reshje.


Parashikimi 

Dita e hënë parashikohet të ketë mot me alternime kthjellimesh dhe vranësira. Reshje shiu me intensitet të ulët në pjesën veriore të vendit deri në mesditë.

Dita e martë mot me kthjellime dhe vranësira, reshje shiu me intensitet të ulët në veriperëndim-perëndim  të vendit. Në mbrëmje reshjet shiut do të shtrihen përgjatë vijës bregdetare me intensitet të ulët.

Dita e mërkurë parashikohet me reshje shiu që në orët e para të 24-orëshit me intensitet mesatar e lokalisht përgjatë vijës bregdetare e ultesirës perëndimore reshje me intensitet deri të lartë. Reshje në formën e shtrëngatave dhe stuhive shoqëruar më shkarkesa elektrike. Gjatë ditës reshjet e shiut mbeten  prezente të herëpashershme por humbasin intensitet.

Dita e enjte dhe e premte parashikohet  të kenë  mot me alternime kthjellimesh dhe vranësira të cilat gjatë orëve të para të 24 orëshit do të pasohen nga reshje shiu me intensitet të ulët të karakterit lokal përgjatë vijës bregdetare.

Era do të jetë nga kuadrati i Perëndimit me shpejtësi mesatare 1-7m/sek, e cila hera-herës përgjatë vijës bregdetare ditën e martë dhe të mërkurë do të fitojë shpejtësi deri në 15m/sek.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.