• |
ide | kryesore

VIDEO/ Bardhi: Pamjet që rrëzojnë premtimet e Ramës për shëndetësinë

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike Gazment Bardhi i është rikthyer rastit të 53-vjeçarit Lutfi Çekiri që humbi jetën pasi u sorollat në QSUT edhe pse ishte në gjendje të rëndë për shkak të disa sëmundjeve. Bardhi thotë se shëndetësia është një nga dështimet më të rënda të Edi Ramës.


“Paaftësia, papërgjegjshmëria, vjedhja me koncesione e PPP po paguhen shumë shtrenjtë nga familjet shqiptare. Ilaçet nuk janë të sigurta. Sistemi është i rrënuar. Stafet mjekësore janë të keqpaguar. Shëndetësia falas nuk ekziston.


Qytetarët harxhojnë mbi 300 milionë euro në vit tek privati. Në video, Edi Rama vs. E Vërteta e qytetarit që humbi jetën duke kërkuar një serum nëpër spitale! Kambana e alarmit po bie çdo ditë!” – shkruan Bardhi që fton qytetarët të denoncojnë dhe ta shpërndajnë këtë video. ©LAPSI.al

5 Comments

 1. YMER GELBAZA KELLIRA DHE CARLO BOLJA BOLINO ZAGAR TE TREDHUR NGA EDI RAMA DHE ORGANIZATA thotë:

  KURSE EDI RAMA DEL DHE LEH SI ZAGAR DUKE I DAL PERKRAH CARLO BOLES BOLINO DHE YMER GELBAZA KELLIRES

 2. Une ne Albanie kom pa qe kur bohet nonji aksident automobilistik ne rruge, opozita del e kerko doreheqjen e min te mbrendshem dhe kministrit.
  Cahet tubacioni i ujit ne shkolla, opozite kerkon doreheqjen e kryetarit te bashkise.
  Vdes nonjoni neper spitale, opozita del e kerko doreheqjen e kministrit…..

  Talibanet e pashkolle te shqupit fillojne garen kush mallko me shume qeverine, min e mbrendshem. kministrin, kr e bashkise….

 3. Ajo që bie në sy në këtë rast, është se ekspertja Ramasaço, që është kujdesur të ndryshojë dhe një gërmë të mbiemrit, ka arritur të zhvendosë “ekspertët” e tjerë të Partisë Demokratike, duke vendosur kështu një “tullë” në radhë për kompaninë e saj farmaceutike.
  Siç ndodh gjithmonë me Partinë e udhëhequr nga Basha, janë interesat tregtare dhe të biznesit ato që vënë në lëvizje dhe jo interesi i qytetarëve. Eshtë një histori e përsëritur me Lulzim Bashën kur fut “ekspertë” në vathën e Shqup-it. Sigurisht, asnjëherë veresie.Do e rregulloje ekspertja e lulzimes

 4. gjera te tilla kan ndodhur dhe ne kohe te PD te jemi te sinqerte. Vetem se kur i ben e majta mediat bejn sikur nuk degjojne e nuk shohin. Po te ndodhte ne koh te saliut do ishte lajm i pare ne tch per 1 jave rresht

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu