Këngëtarja Ariana Grande publikoi pak ditë më këngën e saj më të re ‘Positions’.

Sê fundmi ajo ka zbuluar përmes rrjetit të saj social Twitter edhe kopertinën e albumit  të 6-të me po të njëjtin titull.Ashtu si dhe në albumet e mëparshme, “Sweetener” dhe “Thank U,Next”, Ariana ka zgjedhur fytyrën e saj si imazh.Menjëherë pas publikimit të albumit fansat kanë aluduar se njëra nga këngët është dedikim për ish të fejuarin e këngëtares, Pete me të cilin qëndroi e lidhur për 10 muaj.