• |
ide | kryesore

Çudit të gjithë Myslim Murrizi: Kam dashur të vras Rexhep Meidanin

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Deputeti Myslim Murrizi ka bërë një deklaratë të pazakontë mbrëmjen e së hënës duke thënë se ka dashur të vrasë Rexhep Meidanin në fund të viteve ’90. Ai thotë se e shikonte atë si kundërshtar dhe se në Partinë Demokratike në atë periudhë i thoshin se ka vrarë Azem Hajdarin.


“Për cilët politikanë po flasim? Këta që bëjnë sikur zihen e ndajnë bashkë tenderat dhe paratë publike. Unë kam qenë deputet 29 vjeç. Kam dashur ta vras Rexhep Meidanin. Se ne na thonin në parti që ka vra Azem Hajdarin.


E shikoja si kundërshtar. Tani kur i shikoj tek i japin dekorata, më duket hipokrizi. Ai është komunist. Unë skam pasur asnjë pjesëtar të familjes në Partinë Komuniste. E vetmja parti që s’ka dalë nga zyrat e Ramiz Alisë apo nga zyrat e sigurimit” – tha Murrizi në emisionin “Open”. ©LAPSI.al

20 Comments

 1. O i pa fytyre Rexhep Mejdani Petagog Profesor Doktor dhe ti nje stalljer lopesh mjer Shqiptaret ne dor te kujt kane rene prandaj jemi katandisu ne kete gjendje si Shtet.

  1. Te pjerdhesha doktorin e shkencave. Aq i ndershem sa mezi e dergoi djalin me shkolle ne France. Mbas gjithe asaj shkolle e frymezoi qe te ndjeki profesionin e nderuar te doganierit. Murrizi te pakten te ben per te qeshur dhe e nxjerre budallallekun hapur po ketyre “profesoreve” si t’ja bejme?!

 2. O Lym futu tek portokallia se do fitosh shume pike..Sa per politike s’ja thua fare. Tipa si ty (te vegjel) bejne mire mos flasin se s’kane c’te thone edhe pse je njeri i ndershem.

 3. hahahahahhahaahahahahahh mylsim…… te lumte niveli klasa e shtate, fillore por antikomunist i vendosur ama.
  Sala dhe Luli nuk te meritonin kaq i mire sa ishe, dhe ti ja dhjeve hape partine tende.

 4. Po te ishe asi burri kishe ikur nga ai parlament oooo kurv burre sepse ketij parlamenti ku rrin ti dhe gjoja ben politik i vje era mut kovidi, tutje kurv burr, legen me te madh s ka vendi yne. Dhe mos bej gabim te permendesh shtresen e persekutuar pasi ti kurv burr je super komunist.

 5. shume mire ashtu vazhdo murro . Presorat e moren 30 vjet dhe sbene gje 😀

  jepi zjarr se edhe sot nuk i ploteson kushtet per komunist.

 6. Që ky Lym Murrizi është një karagjoz po aq sa Rama, kjo duket sheshit , vetëm se Rama ja mer me gjatësi e me talentin për të gënjyer.
  Në një emision televiziv me vetëm 5-6 veta dhe ky farë injoranti gojë ndyrë e dominoi gjithë debatin duke e ulur në nivelet e një kafeneje fshati,
  Ky burrë kurve me zë të hollë femre , u dëgjua gjatë gjithë emisionit që ta quante veten buurrin më të ndershëm e “antikomunist”, kurse të gjithë shqiptarët e tjerë sipas tij , ose janë bij të Ramiz Alisë ose janë sigurimsë.
  Në një nga studiot televezive të mediave të majta (nuk është e rastit që janë këto që i thërrasin Murrizët), e dëgjova të deklaronte me “sinqeritet” se kishte miqësi me 80% të deputetëve socialistë të cilët i konsideronte si “burra të mirë”.
  Ka një të vërtetë në këtë vlerësim të Lymit.
  Për te janë “burra të mirë” ata politikanë që kanë nivelin e tij intelektual dhe etik e të tillë vërtetë që në parlamentin socialist, janë nja 60 copë që nuk i kemi dëgjuar të flasin ndonjëherë, por që duket se flasin nëpër kafenera me Lymin.

 7. Murrizi me ne fund e kuptoi qe PeDja eshte parti e sigurimit shtetit dhe pjelle e PPSH dhe u largua e krijoi partine e tij

 8. Ky te rruan pallen , i duket vetja i rendesishem , rritur ne nje fshat qe edhe sot nuk ka rruge, sulzotaj katun pylli Kularit ku kapi lashi kalin e zotit lam. Duket se lymi rri si miza ke bytha kalit qe duket se terheq karrocen. populli divjakes ta di historin o lymi ti te rruan lesht bile me kete deklarat kuptohet qe paske qene rrot ka….i ne moshen 29 vjec.ashtu si dhe sot

 9. I paemer 15.42,one dhe i paemer 10:19 je i njejti pleh sigurimsi,i njejti qe ha jashtqitjen e shefave qe te paguajne te fyesh,mbrosh rilindjen dhe nje zegruaje qe i thote vetes burre,si kete kenetorin lym,lym bagremi !
  Me ate ze qe ka ky e aq i keqperdorur eshte sa edhe familjes se tij i vjen ndot nga lymi !!!Te vrase lymi ?Me veshtersi e pranoj dhe nje mize ,dihet kafsha e eger e atyre zonave,lepuri te çan…..!!!
  Rilindas dhe ju sherbetore te piste te tyre,po ju vjen fundi,ju neverisin ngado e kudo ku jeni,hajdute te pafytyre !Po ju shohin te gjithe se si keni dale !?Siç nena u ka bere monstra !

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu