• |
ide | kryesore

Georgina Rodriguez rrëfen të pathënat e jetës personale: Isha një rozë e shëmtuar, tashmë jam një mjellmë

-Instant, F1, Paparazzi

Partnerja e futbollistit Cristiano Ronaldo, Georgina Rodriguez, është kthyer në një ndër emrat më të komentuar në mbarë botën.


Të gjithë e dimë historinë e njohjes së tyre, e cila nisi në një butik ku Georgina ishte agjente shitjeje.


Duket se zemra ia bëri “bam” të dyve dhe dyshja u bashkua për të ndërtuar një familje të lumtur. Por, jeta e Georgina-s s’ka qenë gjithmonë kaq e bukur apo kaq e thjeshtë.

Në një intervistë për mediat e huaja, partnerja e Ronaldos ka treguar se e vlerëson shëndetin më shumë se pasurinë, pasi ka provuar të jetë e varfër dhe gjithashtu një “rosë e shëmtuar”.

Pjesë nga intervista:

A keni qënë gjithmonë një grua e fortë dhe e sigurtë?

‘Kur isha e vogël isha një rosë e shëmtuar dhe u ktheva në një mjellmë. Kur kam lindur, askush nuk mendonte që më vonë do isha e bukur. Komplekset janë të padobishme. Off me komplekset. Unë e dua veten ashtu siç jam, me papërsosmëritë. Askush nuk është perfekt. Ne jemi unik. Kjo tashmë është një gjë e veçantë në vetvete’ është përgjigjur Georgina për revistën ‘Mujerhow’ ku ka folur për projektetet e saja dhe për përsa i përket jetës private.

Në lidhje me projektet Georgina është shprehur:

‘Unë dëshiroj ti ndihmoj të tjerët gjithnjë e më shumë. Duhet të bëjmë diçka madhështore për njerëzit në nevojë. Dhe e shoh veten të rrethuar nga dashuria, nga energjia që më japin fëmijët e mi. Ajo që më mbush me jetë është familja ime. Do doja të isha një grua e suksesshme biznesi dhe të isha në gjendje të bëja diçka për të ndihmuar të tjerët. Sa më shumë dhuroj, aq më e lumtur jam. Më bën të ndihem e pasur’.

Pak miq:

‘Unë jam një vajzë me pak miq, por kur kan një mikeshë të vërtetë e jap veten me gjithë zemër. Që në moshë të vogël mund ti numëroja miqtë e mi me gishtat e njërës dorë, gradualisht takova njerëz të mrekullueshëm dhe gishtat e duarve të mia kanë mbaruar. Por jo të gjithë kanë besimin tim. Unë jam shumë bujare me njerëzit që më tregojnë mirësi, përgjegjësi, përkushtim, këmbëngulje, njerëz që luftojnë vetëm. Ata njerëz më pëlqejnë, unë i dua punëtorët..

Si e mborn veten nga kritikat Georgina?

‘Unë kam një moto : Çfarë do të bësh, do të kritikohesh. Është kaq e thjeshtë, nuk mund ti kënaqësh të gjithë. Fatkeqësisht ka shumë zili për Cristianon dhe mua. Zilia është një ndjenjë që e kalb qënien njerëzore , nuk e bën ata të evulojë dhe e mbush me urretje dhe inat. Duket se është më mirë të lindësh i pasur që nga lindja, që të tjerët nuk kanë zgjidhje tjetër përveç se të pranojnë ndryshimet në klasë nëse ato vijnë tashmë nga një mbiemër sesa të kenë fatin e mirë të përmirësohen nga e njëjta pikë fillestare si shumica e popullsisë. Kjo është kur ata mendojnë se mund të kritikojnë dhe të thonë gjëra të tilla si: “Por kush është ky? Nëse ajo është një punonjëse e thjeshtë ”. Zilia bën shumë dëm, jo ??aq për ata që e marrin sesa për ata që e dëgjojnë. Me vjen keq per ta!.

Të privilegjuar :

“Unë jam. Jo për gjërat materiale që zotëroj, por për shëndetin dhe dashurinë e familjes time. Kush e ka atë është i privilegjuar. Kushdo që ka qetësinë e mendjes për të mos pasur nevojë të luftojë sëmundjen ose të shohë një anëtar të familjes që vuan është i privilegjuar. Babai im u sëmur dhe luftoi për tre vjet; është diçka që ndryshon jetën tënde dhe mënyrën se si i sheh gjërat. Të gjitha gjërat e parëndësishme zënë vendin e dytë. Unë kam qenë gjithmonë shumë e pjekur dhe e vetëdijshëm për rëndësinë e shëndetit. Kam një situatë të mirë financiare dhe jam mirënjohëse. Por kjo nuk ka qenë gjithmonë rasti dhe unë jam e vetëdijshëm për të dy ekstremet. Meqenëse i kam jetuar, e vlerësoj atë që kam më shumë se kushdo tjetër. Ashtu si partneri im, i cili gjithashtu jetoi një fëmijëri shumë të përulur pa ndonjë luks “.

Momentalisht, Georgina dhe fëmijët po qëndrojnë në rezidencën e njëjtë në Itali ku Ronaldo është izoluar për shkak të Covid-19, teksa po qëndrojnë në ambiente të ndara dhe s’kanë asnjë kontakt me njëri-tjetrin.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu