• |
ide | kryesore

Kush janë 4 fëmijët dhe gruaja shqiptare që shpëtuan nga kampi në Siri (Emrat)

Arkiva, Lajme, Të fundit

Zbulohen emrat e 5 shqiptarëve të parë që shpëtuan nga kampi “Al-Hol” në Siri, i cilësuar edhe si “kampi i ferrrit”. Të parët që do vijnë në Shqipëri jane: Floresha Rasha me fëmijët e saj Amar Rasha, Emel Rasha dhe Hatixhe Rasha si edhe Endri Dumani. Lajmin e bën të Gjysmëhëna e Kuqe e cila ka shpërndarë edhe pamje nga operacioni e shpëtimit.


Mes të shpëtuarve është Endri Dumani, 11-vjeçari nga Dibra i cili kishte në këtë kamp 6 vite, e ndërsa motra e tij Eva, ka refuzuar që të dalë, por motive ende të paqarta. Dyshohet se ajo është fshehur në momentin që trupat shqiptare kanë mbërritur në kamp, dhe nisur nga koha e kufizuar që kanë pasur, është bërë e pamundur shpëtimi i saj.


1 Comment

  1. Kështu i vrau Enver Hoxha shokët, por ai atëherë iu fuste plumbin. Tani nuk ka plumba, por ka shkrime. i bën vetë, i vë emër tjetër dhe i shpërndan Lulzimi nëpërmjet mediave të tij.

    Kjo është “vrasja” modern. Është njësoj siç e bënte diktatori.

    Është kjo ajo që po bën Luli sot.

    Është një fakt që të bën të mendohesh pak për të kuptuar se kush është Lulzimi i vërtetë dhe ku ka katandisur forca simbol e viteve ’90 dhe gazeta e shpresës së shqiptarëve.

    Ata po thonë se Jozefina është “vrasëse” me pagesë Islamiku salih e lulzim I derguan ne ferr rama i ktheu ne atdhe

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu