• |
ide | kryesore

PPE i kërkon Ramës respektimin e Opinionit të Venecias pë Kodin Zgjedhor

-Instant, Lajme, Të fundit

Numri 2 i PPE në Parlamentin Europian, Andrei Kovaçev, mbështëti kërkesat e Komisionerit për Zgjerimin, Oliver Varhelyi, në lidhje me situatën politike në Shqipëri. Ai ka kërkuar që qeveria dhe parlamenti të presin Opinionin e Venezias para se të votojnë për Kodin Zgjedhor.


“Mbështes qëndrimin e Komisionerit OliverVarhelyi! Kodi Zgjedhor duhet të jetë, në çdo rast, në përputhje me Opinionin e Komisionit të Venecias, pasi do të ishte në favor të demokracisë në Shqipëri. Unë i bëj thirrje Kryeministrit Rama dhe Kuvendit të Shqipërisë që ta respektojnë këtë”, shkruan Andrei Kovaçev në Twitter.


1 Comment

  1. KUJT JA THONI ? KY ESHTE GOMAR SAFI
    TE GJITHE POLITIKANET TANE NUK DUAN JANE NE NJE MENDJE TE VETME KUR BIE FJALA PER TA SHFRYTEZUAR KETE VEND DERI NE MAKSIMUM DHE PER TA TRAJTUAR KETE POPULL SI LYPSIAR .

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu