• |
ide | kryesore

Testi i ri për Covid-19, përgjigja del vetëm për 12 minuta

-Instant, Lajme, Planet

Testi për Covid-19 që do të mund të japë rezultat në 12 minuta që do të jëtë i gatshëm për qytetarët në Angli. Testi do të kushtojë 120 euro dhe do të jetë në shitje në të gjitha farmacitë brenda javës. Klientët e parë pritet të jenë njerëzit që do të udhëtojnë dhe kompanitë që kërkojnë të rikthejnë stafin në punë.


Në fillim të këtij muaji, shkencëtarët parashikuan që Mbretëria e Bashkuar do të kryejë një milion teste në ditë deri në Krishtlindje. Provat sugjerojnë se është mjaft i saktë për të identifikuar rastet, megjithëse, si çdo test Covid, ka disa rezultate të rreme që do të thotë se nuk janë 100% të besueshme.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu