• |
ide | kryesore

Turqia reagon për vrasjen e profesorit francez: ‘Brutale, e dënojmë me forcë’

Lajme, Planet

Turqia ka reaguar për vrasjen nga një xhihadist të profesorit të historisë, Samuel Patti.


Mediat greke shkruajnë se Turqia sot dënoi “vrasjen brutale” të Profesor Samuel Patti, të cilit iu pre koka nga një xhihadist për prezantimin e skicave të Profetit Muhamed në klasën e tij.


“Ne dënojmë me forcë vrasjen brutale të Samuel Patti dhe e hedhim poshtë këtë barbari. Ky atentat nuk mund të justifikohet në asnjë mënyrë”, shkroi zëdhënësi presidencial turk, Ibrahim Kalin në Twitter

 

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu