• |
ide | kryesore

Zv.presidenti amerikan Mike Pence rezulton negativ në tamponin e Covid-19

-Instant, Lajme, Planet

Zëdhënësja e zv.presidentit të SHBA-së tha në fundjavë se Mike Pence kishte në plan të mbante një orar të ngjeshur të fushatës zgjedhore pavarësisht se ishte i ekspozuar ndaj një ndihmësi të lartë, i cili ka rezultuar pozitiv për COVID-19. Megjithatë Pence së bashku me gruan, kanë rezultuar sërish negativ për koronavirus, kështu që do të vazhdojë me fushatat në Minesota dhe Pensilvania.


“Pence dhe Zonja e Dytë, Karen Pence u testuan për COVID-19 këtë mëngjes dhe rezultuan negativ”, ka shkruar në llogarinë personale të Twitterit, Devin O’Malley.


 

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu