• |
ide | kryesore

Alarm për bombë në Paris, gjendet çanta me eksploziv pranë Harkut të Triumfit

Arkiva, Planet, Të fundit

Në Paris ditën e sotme është evakuar zona pranë monumentit të famshëm në Paris pas një alarmi për bombë. Harku i Triumfit në Francë është rrethuar nga policia franceze ku kjo e fundit ka kryer edhe evakuimin e zonës. Mësohet se alarmi është dhënë pasi disa kalimtarë të rastit kanë hasur në disa çanta të mbushura me municione që ishin braktisur pranë monumentit ikonik. Po ashtu si pasojë janë bllokuar edhe stacionet e metrove dhe sipas mediave të huaja do të evakuohen. Situata në Francë prej ditësh përkeqësuar pas vrasjes së një mësuesi historie nga një esktremist islamik, pasi kishte shfaqur karikaturat e Profetit Muhamed.
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *