• |
ide | kryesore

Eurodeputeti gjerman: Institucionet si Komisioni i Venecias duhet të respektohen nga të gjitha palët

Lajme, Të fundit

Eurodeputeti gjerman i PPE, Michael Gahler i është bashkuar thirrjes së komisionerit për zgjerimin në BE, Olvier Varhelyi se Komisioni i Venecias duhet respektuar.


Varhelyi tha për herë të dytë se opinioni i Komisionit të Venecias duhet të pritet nga Kuvendit dhe më pas ndryshimet në Kodin Zgjedhor të rivotohet.
Sipas Gahler, institucionet e rangut të Komisionit të Venecias duhet të respektohet nga palët e interesuara dhe të përfshira.


Ndërkohë Rama përveç reagimit të djeshëm nuk ka folur më për këtë temë ç’ka nënkupton se dekreti për kthim i Metës kalon të enjtën në Kuvend për votim.

STATUSI NGA MICHAEL GAHLER
Deklarata e Komisionerit është e mençur, pasi institucionet si Komisioni i Venecias duhet të respektohen nga të gjitha palët e interesuara

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu