• |
ide | kryesore

Ndërron jetë producenti i njohur i Hollywoodit

-Instant, Paparazzi, Slider

Princi Azim, i cili punoi për një kohë të shkurtër si producent i filmave të Hollywoodit, ka vdekur në moshën 38 vjeçare.


Djali i sulltanit jashtëzakonisht të pasur të Brunei, dhe i katërti në radhë të fronit, vdiq të shtunën në kryeqytetin Bandar Seri Begawan. Siç është tipike për vendet myslimane, varrimi i tij u mbajt pak më vonë, gjithashtu të shtunën. Qeveria bëri njoftimin në radion kombëtare. Ajo tha se vendi tani ka hyrë në një periudhë shtatë ditore zie dhe se popullata duhet të vishet në përputhje me rrethanat.Nuk u dha asnjë shkak i vdekjes, megjithëse raportet e mediave lokale thonë se ai kishte qenë i sëmurë për ca kohë. Raporte të tjera të pakonfirmuara treguan për kancerin e mëlçisë.


zim kishte një kompani prodhimi me qendër në Londër, Daryl Prince Productions.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu