• |
ide | kryesore

Rama publikon vlerësimin e ”The Lancet” për sistemin shëndetësor: Shqipëria me pikët më të larta në rajon

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Edi Rama ka publikuar vlerësimin e ”The Lancet” e cila merret me vlerësimin e sektorit të shëndetësisë.


Sipas Ramës, Shqipëria është vlerësuar me 70 pikë dhe mban pikët më të larta në rajon. Po ashtu për të vendi jonë sa i përket sistemit shëndetësor gruphet dhe me disa vende lindore të BE.


Në videon e publikuar, Rama përdor këtë vlerësim si kundërpërgjigjie ndaj akuzave të PD që ka denoncuar se sistemi shëndetësor shqiptar është i rrënuar, me ilaçe të pasigurta si dhe me stafe mjekësore të keqpaguara teksa shëndetësia falas nuk ekziston.

STATUSI NGA EDI RAMA 

MIRËMËNGJES 😊
dhe me këtë vlerësim kuptimplotë për punën tonë transformuese për shëndetësinë nga prestigjozja botërore “Lancet”, e mirënjohur për nivelin e lartë të kompetencës profesionale mbi sektorin e shëndetësisë, e cila e rendit Shqipërinë me pikët më të larta në rajon dhe në një grup me disa nga vendet lindore të Bashkimit Europian, ju uroj një ditë të mbarë

13 Comments

  1. Sa ke paguar per kete vleresimin o gjigant. Po ska nevoje se jemi deshmitare te gjithe ne. Pse harxhon pare kot. Kujt i drejtohet ky vleresim? Kujt do ti mbushesh mendjen. Shendetesia jone mbi sistemin shendetesor te Turqise???… Prandaj shkoni te gjithe ne Turqi sa here ju ze barku. Se as nevojtorja nuk eshte e denje per njerez ne spitalet tona. Eshte e denje vetem per nje grup njerezish te padenje ne fakt, ku ben pjese denjesisht dhe ti…

  2. Pse kemi dhe ne sistem shendetesor?! Apo keto 4 kafaze pellumbash qe i quajm spitale, ky eshte sistemi jone shendetesor?
    Ne duhemi vlersuar per riciklimin e plehrave brenda spitaleve! Shishet e plastikes nuk i hedhim por i riciklojme ne serume, nje sukses i vertete!
    Te na rroje partia, se njerzit po vdesin perdite, por ska problem, rendesi ka ça thote Lanceti!

  3. Jo me kot ishim 50 here me mire se Italia dhe 10 here me mire se Gjermania. Tani o popull kujdes ne 25 Prill ta mbajme per vete kete gjigandin se perndryshe na e perlau gjermani. Thone se vete Merkeli po behet gati te ike qe ti leshoje vendin, i lutet qe tani po s’do ky (Car-lo Bol-lino e ka lajm te sigurt)

  4. Jo me kot ishim 50 here me mire se Italia dhe 10 here me mire se Gjermania. Tani o popull kujdes ne 25 Prill ta mbajme per vete kete gjigandin se perndryshe na e perlau gjermani. Thone se vete Merkeli po behet gati te ike qe ti leshoje vendin, i lutet qe tani po s’do ky (Car-lo Bol-lino e ka lajm te sigurt)

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu