• |
ide | kryesore

David Mcallister thirrje Ramës: “Po votove kodin ul shancet e integrimit”

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

“Ndryshimet e njëanshme të marrëveshjes mund të thellojnë më tej klimën e mosbesimit dhe polarizimit përpara zgjedhjeve të përgjithshme të 25 prillit 2021. Ato do të jenë joproduktive ndaj përpjekjeve për hapjen e konferencës së parë ndërqeveritare deri në fund të vitit”. Keshtu ka deklaruar sot kryetari i Komisionit të Jashtëm në Parlamentin Europian, David Mcallister përmes një shënimi në Twitter pas deklaratave të socialistëve se Kodi Zgjedhor do votohet ditën e nesërme. Ai eshte shprehur “Shumë i shqetësuar se, pavarësisht thirrjeve kombëtare dhe ndërkombëtare, duke kërkuar që të presin një mendim të Komisionit të Venecias, votimi për ndryshimet në Kodin Zgjedhor të #Shqipërisë është caktuar për nesër”.


©Lapsi.al


3 Comments

  1. Integrimi?! hahahahaaaa brockulla palacosh hipokrit e genjeshtare. mashtrues ordiner nga njera ane dhe nje popull ne drejyim mendor te pa ditur nga ana tjeter. Koka do festen qe i rri mire.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu