• |
ide | kryesore

Dy vite nga vrasja e Kostandinos Kacifas/ Homazhe dhe lule tek varri nga familjarët dhe zv.ministri i Jashtëm grek

-Instant, Lajme, Të fundit

Në Bularat është kujtuar dy vjetori i vdekjes së Konstandinos Kacifas, i cili në ditën Kombëtare të Greqisë hapi zjarr ndaj forcave të policisë shqiptare dhe më pas u ekzekutua. Familjarët e Kacifas, së bashku me zv.ministrin e jashtëm grek, Kostas Vlasis i kanë çuar lule tek varri.


Ndryshe nga një vit më parë, këtë vit tek varri i Kacifas kanë shkuar më pak njerëz. Familjarët kanë kërkuar shpesh drejtësi duke folur për mediat greke, ndërkohë që autoritetet shqiptare vijojnë hetimet prej 2 vitesh.
3 Comments

 1. Dmth ketu hyn Greqia, kur i do bytha, dhe shteti, pra Policia, Prokuroria, Ministria apo Kryeministria, nuk ekzistojne!
  Asnje note proteste apo ndalim, apo konfrontim, apo gjobitje…..

  Kjo eshte Ridhjerja Komuniste – nuk e njeh shtetin shqiptar!
  Njeh vetem Internacionalen dhe sidomos Internacionalen monetare

 2. Bythkuqet vje greku dhe u thjet ne der I biri I kristaqit u tregon gjoksin naftetareve te ballshit dhe u lepin bythengrekeve

 3. Ti kishte arrestuar te gjithe, si guxojne keta vene ne varreza
  ne litle turkey me fal ne albanistan eshte e ndaluar te vene ne varreza njerezit po qe se nuk jane turko-pellazge

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *