• |
ide | kryesore

Maqedonia në alarm/ 14 viktima dhe 870 të infektuar në 24 orë

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Një tjetër rekord i rasteve të reja u njoftua sot nga Ministria e Shëndetësisë e Maqedonisë Veriore, duke shkaktuar shqetësime të mëtejshme për të ardhmen.


Ministria e Shëndetësisë njoftoi se në 24 orët e fundit u regjistruan 870 raste të reja me koronavirus.


Kështu numri i të të infektuarve që nga fillimi i pandemisë llogaritet 28,697. Në të njëjtën kohë, u njoftua se 14 pacientë kishin ndërruar jetë, duke e çuar numrin e përgjithshëm të viktimave në 963.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu