• |
ide | kryesore

Rekord në historinë e zgjedhjeve në SHBA, 70 milionë amerikanë kanë votuar deri sot

Lajme, Planet

Vetëm një javë larg zgjedhjeve presidenciale të 3 nëntorit, amerikanët duken tepër të përfshirë në votime.


70 milionë amerikanë kanë votuar deri më sot për President. Në vitin 2016 pjesëmarrja ishte më pak se gjysma e kësaj shifre.


Edhe pse në kushte pandemie, amerikanët nuk janë ndalur dhe kanë votuar nëpërmjet postës apo kutive zgjedhore. Përballja mes Trump dhe Biden duket se do të jetë nga më interesantet teksa vihet re dhe një angazhim i madh i amerikanëve në zgjedhje.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu