• |
ide | kryesore

Basha: Rama po sakrifikon të ardhmen europiane të shqiptarëve, do të bëjmë gjithçka për ta larguar

Lajme, Të fundit

Krytari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, tregoi se si do të veprojë opozita nëse mazhoranca miraton sot në Kuvend ndryshimet në Kodin Zgjedhor.


Basha tha se hapi i radhës janë zgjedhjet e 25 prillit, ku opozita do të bëjë gjithçka për ta larguar.


“Problemi është se në krye të Shqipërisë sot është një armik i shqiptarëve. Ai po sakrifikon të ardhmen evropiane të shqiptarëve. Hapi i parë janë zgjedhjet e 25 prillit. Do bëjmë gjithçka për ta larguar një njeri që shkel mbi jetën e shqiptarëve, por edhe mbi të ardhmen tonë evropiane. Është një armik i dëshmuar i integrimit të Shqipërisë. Kur po fusnim vendin në NATO, bënte demonstrata. Kur ishim gati të merrnim statusin kandidat, bllokoi tre ligjet. Tani, nëse i shkon marrëzisë deri në fund, po bllokon konferencën e parë ndërkombëtare, për shkak të makthit që e ka kapluar.

E pret humbja më e thellë e ndëshkimi më shembullor. Do t’i fund pandëshkueshmërisë. Do të japë përgjegjësi për gjithçka ka kryer. Nuk ka formulë që shpëton Edi Ramën nga ndëshkimi popullor. Akti i vetëm i përgjegjshëm do të kishte qenë të zhvillonte zgjedhje normale, por sido që të jetë hakun do ta marrë. Nuk ka për t’i ikur hakut të shqiptarëve”, theksoi kreu i PD.

1 Comment

  1. IKNI TE DY , BILES MERRNI EDHE MONEN DHE METEN DHE TE GJITHE KURVAT QE E KATANDISEN KETE VEND NJE BORDELLLHANE QE TE SHPETOJNE SHQIPTARET.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu