• |
ide | kryesore

BE paralajmëroi djegien e negociatave/ Rama nuk shkon në parlament për Kodin Zgjedhor

Arkiva

Nuk ka shkuar në parlament Edi Rama të mbrojë votimin që vulos ndryshimet në Kodin Zgjedhor, me gjithw presionin e vazhdueshëm të Bashkimit Europian për të pritur opinionin e komisionit të Venecias. Kryeministri e ka shmangur përgjigjen, pas disa mesazheve që ndalimi i koalicioneve parazgjedhore dhe prishja e konsensusit me opozitën, do të ndikojë drejtpërsëdrejti në vendimin për thirrjen e Konferencës së parë Ndërqeveritare për Negociatat. Në vend të kësaj, ka lënë deputetin Adnor Shameti që e quajti të paargumentuar dhe emocional dekretin e Metës që i ktheu ndryshimet në Kod dhe kërkoi një Opinion nga Komisioni i Venecias.4 Comments

  1. Rama ska nevoj per europen as per lek ata qe duan europen le te vrasin veten rama thot ky jam ,po eci karjera e leku covidi i zente te gjithe

  2. Frikacaket,gjithnje mundohen te mos lene gjurme,ne” veprat”,e tyre.prandaj as nuk firmosin,e as nuk votojne “ashiqare”,sidomos ne Parlament.Dhe ne fund fare,justifikohen se nuk keni asnje firme,apo vote “timen”per kete problem.Por nese do jemi me drejtesine e (d)e-reformume,keto “vickla”nuk pijne uje…..

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu