• |
ide | kryesore

Dibër, nxirren të pajetë nga miniera inxhinieri dhe dy punëtorët

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Tragjedi në Dibër! Nxirren pas 48 orësh tre trupa të pajetë nga miniera e Selishtës. Mbrëmjen e kaluar tre viktimat kishin humbur kontaktet me familjarët e tyre prej orësh.


Ka qenë vëllai i njërit prej tyre që ka shkuar në polici dhe ka bërë denoncimin, duke alarmuar dhe banorët e zonës, të cilët kanë shkuar te miniera ku ata punonin.


Të pajetë nga miniera janë nxjerrë inxhinieri Ismail Hoxha, 62 vjeç, si dhe Fatos Cesku, 55 vjeç, dhe Rruzhdi Rushiti, 29 vjeç.

2 Comments

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu