• |
ide | kryesore

Marrëveshje me Ramën për ta bërë Presidente/ Topalli tregon komunikimin me kryeministrin

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Ish-kryetarja e Kuvendit, Jozefina Topalli gjatë një interviste në Euroneës Albania u përgjigj mbi teoritë që qarkullojnë ditët e fundit se ajo ka marrëveshje me kryeministrin, Edi Rama për t’u bërë presidente pas zgjedhjeve të 25 prillit. Topalli tregoi se gjithçka është shumë larg të vërtetës dhe theksoi se me Ramën ka pasur vetëm një komunikim të vetëm që nuk ka pasur të bëjë me politikën.


“Është shumë e vjetër dhe kjo… Nuk kam asnjë komunikim me Edi Ramën, kam pasur komunikim vetëm njëherë kur kishte një rast të një fatkeqësie shumë të rëndë në qytetin tim dhe një familje më kërkoi që të ndërhyrja për të zgjidhur një problem dhe me sa kam digjeni ai i është përgjigjur familjes që kishte problemin. Më vjen shumë keq që janë aq larg të vërtetës”, tha Topalli.


Ish-kryetarja e Kuvendit tha se nuk përjashtonte mundësinë për të bashkëpunuar me forca të tjera të djathta.

“Asnjëri nuk ka luksin për të refuzuar tjetrin përballë tre njerëzve që mbajnë peng 3 milionë shqiptarët. Nuk është momenti për të parë defekte por është shansi për ti dhënë mundësi vendin qe të mos rrëshqasë më tej”, tha ajo.

Topalli tha se, beteja e saj është kundër Ramës, Bashës dhe Metës dhe shtoi se krijimi i forcës së saj është të ndihmojë demokratët të vijnë në pushtet dhe jo e kundërta.

“Probabiliteti dhe sondazhe flasin se mund ta marri përsëri Rama dhe kjo do të ishe fatale për vendin”, deklaroi ajo.

12 Comments

  1. Nje nder gjerat me te ndyra qe kemi me si popull kjo eshte qe nje personazh publik qe e kan larguar nga partia e tij pa deshire e do te jete perseri pjese aktive e politikes e ka gjith te drejten qe te mund te organizoje nje parti te re politike, dalin dhe e anatemojne si te blere apo shitur nga x apo y. Kjo vlen per Topallin ne kete rast sic po ben PD me shpifje te tilla qe ta perligjin ne publik por e njejta gje ka ndodhur dhe me Blushin, Malajn, Bojaxhiun, Patozin, Topin etj etj.

  2. Doli prape kjo para zgjedhjeve me llap kapeni mer per zhelesh dhe hidheni jashte Shiperise ,gjysmen e Shkodres e ka kref e ka bere te sajen duke filluar nga qendra deri tek mali qe eshte pika turistike.

  3. Doli prape kjo para zgjedhjeve me llap kapeni mer per zhelesh dhe hidheni jashte Shiperise ,gjysmen e Shkodres e ka kref e ka bere te sajen duke filluar nga qendra deri tek mali qe eshte pika turistike.

  4. Probabiliteti dhe sondazhe flasin se mund ta marri përsëri Rama – 😂😂😂 Rama nuk e merr dot se e urren gjithe populli zonje, po ti paske vdekur per i cik kryetarllek!

  5. Oj gomaric femer, Rame gerdalla dhe ne vitin 2013 mezi mori pushtetin me LSI, dhe ne te gjitha votimet kurr s ka votuar ai gomar plak pasi dhe kur ka cene ne bashkin e Tiranes, ai matuf plak ka fituar me manipulime, ju kujtohet Spartak byth Ngjela🙈.Ti gomarice femer ke cene dhe don ta kruash prape ok vazhdo se je ne rruge te mbare🤣🤣

  6. BOBO, na u shtue edhe nje hajdute tjeter ne tufen e madhe te te pangopurve. Futu ne PS Jozi se ka plas ne shesh parja modhe.

  7. Me egoizmin e shpirtligesine qe ka kjo per kariere shet veten e gjithe familjen. Kesaj i duket vetja si Thacer apo Merkel.

  8. Kjo ishte nr 2 i Pd dhe 1 i padiskutesh ne Shkoder kur pd ishte ne pushtet ajo perkrahi vetem hajdut dhe vagabonda ne shkoder .

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu