• |
ide | kryesore

Rezultati në 1 minutë/ Prezantohet mënyra e re e testimit për Covid

-Instant, Arkiva, Lajme, Planet

Një kompani në Singapor ka prezantuar një test të ri për Covid-19, për të cilin pretendon se mund të japë rezultat në më pak se 1 minutë.


Breathonix, një ndërmarrje e re nga Universiteti Kombëtar i Singaporit, gjithashtu pretendon se testi i tyre ishte 90% efikas pas një studimi në 180 persona.


Kompania shpreson të marrë dritën e gjelbër nga autoritetet në fillim të vitit të ardhshëm në mënyrë që të fillojë përdorimi i testit për të diagnostikuar njerëzit me sëmundjen.

Breathonix aktualisht po zgjeron testimet në të gjithë Singaporin dhe shpreson të përmirësojë saktësinë e testit para se ta hedhë atë në treg në fillim të vitit të ardhshëm.

Studiuesit shpresojnë të rekrutojnë deri në 600 pacientë gjatë muajve të ardhshëm për të provuar produktin, i cili është ende në fazën testuese.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu