• |
ide | kryesore

Sërish bilanc i rënduar/ 862 raste të reja dhe 14 viktima në Maqedoninë e Veriut

-Instant, Lajme, Të fundit

Maqedonia e Veriut ka regjistruar sërish një bilanc të rënduar nga Covid-19. Këtë të enjte ekspertët e shëndetësisë njoftuan se janë evidentuar 862 raste të reja me koronavirus. Nga Task Forca e shëndetësisë së RMV-së u raportuan edhe 14 viktima vetëm në 24 orët e fundit.


Shkupi vijon të mbajë kryesimin si ‘vatra’ kryesore e SarsCov2 në Maqedoninë e Veriut me 390 raste vetëm së fundmi është ndjekur nga Prilepi me 55, Veles 54 dhe Tetova 48 raste.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu