• |
ide | kryesore

Sulmi terrorist në Nisë, Meta: Dënoj me forcë ngjarjen, solidarizohem me popullin francez

-Instant, Lajme, Të fundit

Presidenti Ilir Meta ka dënuar me forcë sulmin terrorist në Nisë të Francës. Kreu i shtetit ka theksuar se ngjarja ishte e shëmtuar, kurse shton se solidarizohet me popullin francez. Nëpërmjet një postimi në Facebook Meta ka shprehur ngushëllime për familjarët e viktimave dhe shërim sa më të shpejtë të gjithë të lënduarve.1 Comment

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu