• |
ide | kryesore

Tabaku: Po bëhet teatër, nuk ka nisur ndërtimi i gjimnazit ‘Sami Frashëri’

Lajme, Të fundit

Ish-deputetja e Partisë Demokratike, akuzon kryetarin e Bashkisë, Erion Veliaj për manipulim të situatës dhe të vërtetës në lidhje me ndërtimin e gjimnazit “Sami Frashëri”.  Tabaku tha se shkolla Sami Frashëri u shemb në mes pandemie pa projekt dhe se dokumentat e tenderit ende nuk janë shpallur.


“Kjo është pamja e vendit të krimit ku u shemb shkolla Sami Frashëri pa projekt dhe pa plan. Sot,pasi ne deshmuam te verteten se nuk ka nisur asnje punim mberriti teatri me regji qendrore me gjoja punëtorë që nisin punimet, me aktorët e qeverisë dhe padyshim manipulatorin Veliaj. Por fotot tregojne qarte se nuk po behet asnje gram punë.


E gjithë skena e sotme me regjine e Veliajt ishte në shërbim të manipulimit publik dhe gënjeshtrës ne perpjekje te deshtuar për t’i mbushur mendjen qytetareve se ketu po punohet.

Fakt mbetet që shkolla Sami Frashëri u shemb në mes pandemie pa projekt, dokumentat e tenderit ende nuk janë shpallur (askush s’e di kur është zhvilluar dhe kush ka fituar).

Gënjeshtarët e sotëm thanë që shkolla Sami Frashërit do ndërtohet me fondet e BE. Por siç vërtetohet nga dokumenti i vetë BE asnjë shkollë në Tiranë nuk do të ndërtohet nga këto fonde. Mirëpo trupa teatrale e manipulatorëve dhe mashtruesve këmbëngulin të kundërtën. Duan të gënjejnë edhe për diçka fare lehtë të vërtetueshme.

Kjo bandë manipulatorësh besojnë se shqiptarët janë të verbër dhe të pazotë të dallojnë gënjeshtrën nga të vërtetat. Janë fatkeq dhe të këqinj. E vërteta nuk mund te fshihet me letra te ngjitura mureve te shkolles sado të lodhen stafi propagandës dhe skenaristët e gënjeshtrave.

Faktet janë gjithmonë më të forta të çdo formë propagandë. Ne do të jemi aty për të treguar të vërtetën, për të dëshmuar gënjeshtrat dhe abuzimet me rindërtimin e gjimnazit Sami Frashëri dhe shumë shpejt për të drejtuar Shqipërinë drejt normalitetit, punësimit dhe zhvillimit të ekonomisë”, shprehet Tabaku.

2 Comments

  1. Po prit nje cike moj Jorida. Se e kishte lopaten per te hekuros te rrobaqepsi. Ua dhe kjo. Sa u hekuros lopata, doli dhe i postoi fotot.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu