• |
ide | kryesore

“Greqia i rezistoi tërmetit”, Mitsotakis kërkon vigjilencë të plotë nga banorët

-Instant, Lajme, Planet

Kryeministri grek Kyriakos Mitsotakis u ka kërkuar banorëve në ishullin Samos të qëndrojnë vigjilentë pas tërmetit. Megjithëse shprehet se më e keqja ka kaluar dhe se Samos ka rezistuar, ai ka thënë se duhet që ata të jenë në gatishmëri për sa kohë që aktiviteti metasizmik vazhdon.


Epiqendra e tërmetit ishte në det 19 kilometra në veri të ishullit Samos, në një thellësi 2 kilometra nga sipërfaqja sipas Institutit të Gjeodinamikës së Greqisë.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu