• |
ide | kryesore

Mesazhi në kod për Edi Ramën/ Pse Ilir Meta foli gjermanisht në Zonë e Lirë

-Instant, Lajme, Të fundit

Presidenti Meta ka debatuar me gazetarët në Zonë e Lirë në lidhje me reagimin e popullit kundër Edi Ramës. Ndërsa është pyetur se kur do ta thërrasë popullin të ngrihet kundër Edi Ramës, Meta u shpreh se kryeministri ka folur gabim kur tha se “këtij populli nuk i ngrefet”, sepse shqiptarët do të ngrihen për të vendosur sovranitetin e tij. Por paralajmërimin e tij, Meta e ka artikuluar në gjermanisht. “Alles zu seiner zeit” ka thënë presidenti, që në shqip do të thotë “çdo gjë në kohën e saj”. Zgjedhja që bëri Meta për ta thënë paralajmërimin e tij në gjermanisht duket të jetë një mesazh i koduar për kryeministrin Rama, që çfarë se do të ndodhë “në kohën e vet” është një vendim i marrë në gjermanisht.2 Comments

  1. Bastardi I Kristaqit, emri tashme zyrtar i ri i Kryeministrit, duke qene bastard ne shpirt dhe akuzues per bastard ne familje te vet, mendjen e ka pasur gjithnje si t’ua fuse shokeve, kolegeve, t’u zhvase parà ndertuesve e afaristeve, te zgjedhe deputete kriminele te lehte per shantazh, te zgjedhe servila e cantambajtes rreth vetes e te tilla si keto.
    Si rrjedhim deliri madheshtie, shprehet i bindur se “ketij populli nuk i ngrihet”
    Atehere le ta perdhunojme thjesht me shkopini bastardin, se i pelqen!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu