• |
ide | kryesore

“Na detyroni të zgjedhim kush do të tratohet ose jo”/ Basha: Mjaft me krimet ndaj shqiptarëve

-Instant, Lajme, Të fundit

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha sërsh është ndalur te menaxhimi i pandemisë nga ana e qeverisë. Duke u ndalur te deklarata e ministres së shëndetësisë, Ogerta Manastirliu që bëri thirrje për kujdes pasi situata mund të degradojë edhe në një të tillë ku të zgjidhet se kush do të trajtohet ose jo. Këtë situatë kryedemokrati e quajti krim ndaj shqiptarëve dhe tha se Edi Rama dhe qeveria e tij janë fajtor për fshehjen e qëllimshme të të vërtetës.


Me këtë të fundit, kreu i PD-së iu referua statistikave të rreme, sipas tij, të cilat janë raportuar për pandeminë. Basha ka ritheksuaar se kjo qeveri nuk ka marrë asnjë masë të vetme ndonëse kanë qenë të paralajmëruar nga ekspertët dhe opozita.


3 Comments

 1. Mjaft eshte levizje e hajdutit te bashkise dhe shushunjave te tjere formuar nga hajduti gjigand sorrozi, kjo fjale nuk ja vlen te permendet pasi nuk ka as kuptim dhe as vlere sot.

 2. -Sapanja ne ne kulmin e pandemise ne Mars, vendosi kriterin e trajtimit te rasteve me serjoze , Pra vendosi kush do trajtohet apo jo . Asnje ne spanje nuk e akuzoi qeverin per KRIM SHTETEROR.
  -Italia ne kulmin e pandemise , ne Lombardi , vendosi te mos trajtonte pacientet mbi 90 vjec. Askush nuk vendosi ta akuzoje qeverine Italjane per KRIM SHTETEROR.
  -Norvegjia morin te njejtin vendim , mos u merrni me ata qe jane me te vjeter se 90 vjec . Askush nuk vendosi ta akuzoje qeverine Norvegjeze per KRIM SHTETEROR.
  – Franca beri te njejten gje kur spitalet e saj u mbushen plot . Askush nuk vendosi ta akuzoje qeverine Franceze per KRIM SHTETEROR.

  Vetem debila si ky Lulushi , i shkojne retorikes elektorale ne ekstrem. Dhe , perderisa ka trushplare qe e besojne , perse jo ?

  1. Keto vendime u morren ne filling te pandemise si thua dhe vet fugshpum kur sistemet spitalore ishin totalisht te papergatitura jo ne muajin e 8 te pandemise. Ik o plehre nga tastiera mos te te mallkoj.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu