• |
ide | kryesore

PD: Kryetari i Bashkisë dhe 2 ministra manipulojnë, te “Sami Frashëri” nuk po ndërtohet

-Instant, Lajme, Të fundit

Ish-deputetja Jorida Tabaku, tregon se në gjimnazin “Sami Frashëri” nuk po bëhen ndërtime, por sipas saj e gjitha është një teatër dhe shfaqje propagandistike. Tabaku ka publikuar edhe foto për të mbështetur argumentin e saj, se në gjimnazin me traditë të kryeqytetit, nuk ka nisur ende asnjë punim, ndryshe nga fotot që publikoi ditën e djeshme, kryetari i Bashkisë, Erion Veliaj.


“Dalin çdo ditë me regji qëndrore për ti mbushur mendjen shqiptarëve që po punojnë. Asgjë nuk po bëjnë, asgjë nuk kanë bërë në 7 vite dhe asgjë vitin e fundit që mbas tërmetit. I lanë shqiptarët jetimë me shtëpi të rrënuara dhe tani duan ti përdorin për propagandë. Shembulli më i mirë është shkolla Sami Frashëri.


2 ministra dhe një kryetar bashkie dolën dje për të manipuluar shqiptarët dhe qytetarët e Tiranës. Rezultati është një shfaqje propagandistike.

Sot asnje punetor dhe asnje pune ne gjimnazin Sami Frasheri, sepse regjia qendrore eshte zhvendosur ne shkollen 5 maji. Cdo dite ne nje shfaqje ku propaganda shet nisjen e punimeve, por pasi kamera e ERTV largohet heshtja dhe braktisja pushton ato qe sot duhet te ishin sheshe ndertimi.

Gënjyen aktorët e rilindjes edhe për fondet e gjimnazit Sami Frasheri. Kjo shkollë NUK do të ngrihet me fondet e BE. Kosto prej 4.5 mln euro do paguhen nga taksat e shqiptarëve dhe qytetarëve të Tiranës. Shkollat me fondet e BE kushtojnë 6 herë më pak!

Tetë vjet kanë manipuluar shqiptarët me fasadë dhe i kanë mbajtur me gënjeshtra. Do të demaskohen hipokritët dhe manipulatorët pasi shqiptarët do të mësojnë se çfarë fshihet pas prishjes së shkollës Sami Frashëri në mes të pandemisë”, tha Tabaku.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu