• |
ide | kryesore

Rama e quajti “dëshmor”/ Meta i thotë të fundit: Ai qen bir qeni, klysh blloku, unë jam nga Skrapari!

-Instant, Lajme, Të fundit

Një pjesë nga fjala e Ramës në parlament, ku kryeministri i thotë Metës, nëse do të bëhet mbret apo dëshmor, ka provokuar një reagim të fortë nga kreu i shtetit në emisionin Zonë e Lirë në TvKlan.


Meta nuk është kursyer kur e ka quajtur Ramën “qen bir qeni” dhe e ka akuzuar se punon për serbët, duke bërë lojëra me Shqipërinë në bashkëpunim me Sorosin.


Rama bën si i fortë me shqiptarët duke grabitur dhe pushtetet. Ky ësh këlysh blloku që ka të bëjë me një president nga Skrapari. Mos guxo të provokosh trazira në Shqipëri për llogari të Sorosit dhe të miqve të tuaj serb. Prandaj nuk del në studio cuni i Kristaqit, që i thotë shqipatëreve jam krenar për babain tim. Pse partizan e kishte babain ai që të jetë krenar? Babai i tij ishte 10 vjeç kur ishte lufta. Të ketë kujdes se provokon popullin me këto lojëra, për kufijtë e Kosovës, që e fut si sanduiç gjithandej për ato lojëra. Do ketë ndarje ndaj shqiptarëve dhe shqipfolësve. Kjo është gabim që thotë ai. E kam paralajmëruar në Pogradec. Kam bërë një paralele me Kilin, që për shkak të politikave të majta e futi vendin në kaos. Ai u tregua burrë ai Aliende dhe qëndroi deri në fund. Por po të them nuk je Pinocet, ti je Pinok. Të më thotë mua ai dëshmor? Ai qen bir qeni. Ta dish ti dhe ato diplomatët e tu, Kim Filbi. I thuaji Sorosit të vijë në Shqipëri për investime se keni 10 vjet e mbani peng vendin” u shpreh Meta.

19 Comments

 1. Po ky Ka..i kush eshte?Pse i jep vehtes kot,pse nuk lexon kushtetuten por lexon lahuten.
  Me qelbesire burre nuk behet ,I ka hyre frika ,eshte bere sa nje krimb i shemtuar.
  Familje mafiozesh.

  1. Edvini nuk eshte qen bir qeni , eshte thjeshte BASTARD!!! Çeshtje gjaku , bastard ne breza te tere, vemje 🤮🤮🤮

 2. Atë që e ke e ke, president me këllqe je. Po sikur atë korrupsion qejf e ke…

  … Dhe shumë mirë bën që këtyre sorrosianeve ja plas në fytyrë. E fundit, atë parlament kurvash mos harro t’a shpërndash!

 3. Paska qene e forte rakia Skraparit sonte, po futi dhe nje dopio tjeter dhe shpernda ate mut parlament se na cave karin

 4. Une jam i mendimit ta shkrijne fare institucionin e presidences,se eshte bere bordello fare me kete kurven e skraparit.Si sdoli nje te ua qi robt me president,me kryeminister e plehera te tjere te politikes tone

  1. Po si te dali nje ore mik kur keto moterqier jane krymafiozet e vertete qe vetem per popullin nuk u plas trapi.

   Nuk eshte ceshtje qe te dali njeri, ketu duhet populli te ngrihet ne kembe e ti djegim keto maskarenj qe po na marrin neper kembe ketu e 30 vjet.

 5. Po sa legena qe jane kto muhaxhedinet e Shqupit me?

  Kur Likja vodhi floririn e Krabes e quajten Like floriri.
  Kur Niko Brahimi coi te treshi doktorin dhe thuthuqin ishte armiku nr 1.
  Kur u bo paterice e doktorit ne 2007 ishte heroi me i modh.
  Kur humben zgjedhjet, ishte hajduti qe mori ne qafe koalicionin.
  Kur u bo me Ramen ishte maskarai me i modh.
  Kur u zi me Ramen u be Skenderbeu dyte.

  Helbete, jane msu tu honger ate qe kane dhi e me dhi aty ku kane honger. E kane bo me Pashkon, Hajdarin, Imamin, Selamin, Rulin, Topallin……

 6. Ilir Meta figure e rendesishme ne mbrojtje te kushtetutes dhe Atdheut nga hienat grabiqare qe nuk ngopen teksa shqyejne Shqiperine tone te gjore, bravo president e meriton vertete emrin president sepse detyra e presidentit nuk eshte te beje sehir kur luhet me fatet e atdheut por ti dale ne mbrojtje.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu