• |
ide | kryesore

Rekord të infektuarish në Greqi, 1690 raste të reja me Covid

Arkiva, Lajme, Të fundit

Një rekord i ri i infeksioneve u regjistrua sot në Greqi, ndërsa EODY bëri publike 1690 raste të reja të koronavirusit. Nga rastet totale, 64 janë të shoqëruara me vatra të njohura dhe 35 u identifikuan pas kontrolleve në portat e vendit. Numri i përgjithshëm i rasteve është 37196. Ndërkohë që 128 pacientë po trajtohen të intubuar, 286 të tjerë janë liruar nga ICU. Në 24 orët e fundit janë bërë publike edhe 5 vdekje të tjera duke shkuar në 620 vdekje gjithsej në vend.Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu