• |
ide | kryesore

Rëndohet bilanci/ Shkon në 8 numri i të vdekurve nga tërmeti në Egje, mes tyre dhe dy fëmijë

-Instant, Lajme, Planet

Tërmeti i fuqishëm që tronditi brigjet e Turqisë edhe Greqisë ka shkaktuar viktimat e para nga të dyja shtetet. Përveç raportimeve të mëparshme për 6 persona të gjetur pa jetë në Turqi, edhe në shtetin grek janë njoftuar dy të vdekur. Viktimat janë dy fëmijë, përkatësisht 15 dhe 17 vjeç, që janë zënë poshtë një muri të shembur.


Si në Turqi ashtu edhe në Greqi ka shumë të plagosur dhe dëmet materiale janë të panumërueshme. Nga ana e autoriteteve vijojnë kërkimet nën rrënojat e ndërtesave të shembura.


 

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu