• |
ide | kryesore

24 orë nën rrënoja/ Shënohet viktima e parë shqiptare në Izmir, djali i saj rëndë në spital

-Instant, Lajme, Të fundit

Është shënuar viktima e parë me origjinë shqiptare nga tërmeti tragjik në Izmir. Viktima është një grua me origjinë nga Kosova, e quajtur Nazmie Doraja, 62-vjeç.Djali i saj 28-vjeç është në gjendje të rëndë në spital.


Nënë e bir u zunë poshtë nga rrënojat e tërmetit të fuqishëm që goditi ditën e djeshme Izmirin duke lënë shumë viktima dhe të lënduar. Ndërkohë që kërkimet nën rrënoja ende vijojnë nga autoritetet turke.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu