• |
ide | kryesore

Basha: Sot në Kukës jetojnë 1/3 e banorëve që kishte qyteti kur Edi Rama erdhi në pushtet. Kryeministri lëviz me autokolona rojesh si pushtues

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Kreu i PD Lulzim Basha denoncoi sot kryeministrin Edi Rama se lëviz nëpër Shqipëri me autokolona rojesh, “si pushtues”.


“E para e punës lëviz si pushtues, kurrë më parë në historinë e Shqipërisë s’ka lëvizur me autokolona para dhe mbrapa rojesh.


S’e di nëse rojet janë aty për të vrarë Covid që mos ta kapë rrugës, se nga urrejtja e popullit nuk e mbrojnë dot.

Më e rënda në këtë sjellje aspak kryeministrore është perpjekja e përditshme për ti ikur disa pyetjeve të thjeshta“.

Duke iu referuar deklaratave të kryeministrit nga aeroporti i Kukësit, Basha tha se “në një muaj ka shkuar 6 herë te aeroporti i Kukësit që po shkatërrohet që të rindërtohet prapë”.

“Sot në Kukës jetojnë 1/3 e banorëve që kishte qyteti kur Edi Rama erdhi në pushtet. 2/3 e kuksianëve janë detyruar të ikin nga vendi prej diskriminimit që u ka bërë Edi Rama në 7 vite”, tha Basha.

1 Comment

  1. Ky eshte trim, shkon ne kembe ne Kukes. Hahaha. Brekushet plot me mut i mbush sa here shkon andej. Dhe e dini pse? Sepse ngaqe i urren verioret i duket se do ta shqyejne. Mos ki frike nga ata, se ata te dalin perballe. Shiko keta te tute ne Tirane qe po ta fusin dita dites dhe po ta hane dheun nen kembe, njelloj sic ja bene Berishes ne 2013. Vecanerisht kujdes LGBT-te qe ke futur me shumice ne administrate e deri ne zyrat e tua, po ta fusin sa krahu.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu