• |
ide | kryesore

Rëndohet bilanci tragjik/Tre shqiptarë të vdekur nga tërmeti në Turqi

-Instant, Lajme, Të fundit

Numri i viktimave me orgjinë shqiptare të tërmetit tragjik të së premtes ka arritur në 3. Identiteti i tre viktimave është bërë i ditur dhe ata  janë Nazmije Dograjan, 64 vjece, Hatixhe Dogruja 70 vjeçe dhe burri i saj Bajram Dogruja 73 vjeç.


Të tre viktimat janë shqiptarë nga Kosova, të larguar nga Prishtina që në 1956 dhe të vendosur në Izmir. Fatkeqësisht ata nuk mundën që të mbijetojnë nga tërmeti tragjik, pasi rrënojat i zunë poshtë.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu