• |
ide | kryesore

Pamje SHOKUESE në Malin e Zi/ Mitropoliti vdiq nga covid, besimtarët i puthin duart

Arkiva, Lajme, Të fundit

Mitropoliti i Kishës serbe në Malin e Zi, Amfilohije, ndërroi jetë dy ditë më parë nga koronavirusi. Atij i është dhënë lamtumira e fundit, por pa marrë parasysh asnjë nga rregullat për të shmangur përhapjen e koronavirusit.


Siç duket edhe nga pamjet e publikuara nga mediat serbe, edhe pse ndërroi jetë prej covid, arkëmorti i tij është mbajtur i hapur dhe besimtarët që i kanë shkuar pranë e kanë puthur në ballë dhe më pas duart.


Pamjet kanë bërë xhiron e mediave, duke marrë parasysh faktin që pranë trupit të tij të pajetë kanë shkuar edhe të mitur.

Më pas ashtu me arkëmort të hapur, ai është përcjellë në banesën e fundit. Për t’i bërë nderimet në Mal të Zi, në ceremoninë e varrimit ishte edhe presidenti serb, Aleksandër Vuçiç.

 

7 Comments

    1. Aspak! Nje tregues qe idhtaret jane dhe do te mbeten idiote!
      Ne kete rast, sa me shume sllave qofshin dhe paçin fatin e Padronit!

  1. KUR DO TA MARRE VESH KY MILET QE VIRUSI NUK JETON TEK KUFOMAT??!!!! EDHE URDHERI ABSURD PER MOS BERJEN E AUTOPSIVE TE KUFOMAVE TE TE VDEKURVE NGA COVID – 19 I KUSHTOI NJEREZIMIT MIJERA VDEKJE…. PRA LE T’JA PUTHIN DOREN, FUNDJA JANE BESIMTARE DHE DUAM S’DUAM NE, E KANE PASUR IDHULL. GAZETARET QE E JAPIN SI LAJM JANE JASHTE ORBITE.

  2. Perderisa nuk teshtin apo nuk leshon sperkla pasi nuk jeton me, nuk ka rrezik per infektim. Eshte virus qe transmetohet nga ajri jo nga lekura! Ndjese paste .. thotë:

    g

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu