• |
ide | kryesore

Basha: Vendit i duhet një ndryshim, Rama nuk mund të bëjë atë që nuk arriti të bënte në 8 vite

Lajme, Të fundit

Kreu i PD, Lulzim Basha tha sot se vendit i duhet një ndryshim, pais sipas tij kryeministri Edi Rama nuk do të bëjë në mandatin e tretë qeverisës ato që nuk bëri në 8 vite.


Ai shtoi se ndryshimi vjen duke “larguar të keqen”.


“Unë jam shumë optimist, e keqja do të marrë fund më 25 prill. Më 25 prill do të nisim ta shërojmë Shqipërinë. Më 25 prill do të nisim të shërojmë edhe ekonominë, edhe shërbimet publike.

Do të kemi një qeveri që mendon për shqiptarët, jo që mbush xhepat.

Ai e ka zgjedhur rrugën e tij, 8 vjet këtë punë ka bërë, mendoni se do ndryshojë? Atë që s’ka bërë tetë vjet mendoni se do ta bëjë në 4 vitet e ardhshme?

Sigurisht që jo.

Ndaj duhet një ndryshim e ndryshimi fillon duke larguar të keqen.

Ju garantoj një gjë, që guri i mullirit që rrotullohet e bluan fatet e shqiptarëve sa herë ka rrotacion politik do ndalë, këtë herë ndryshimi do jetë ndryshim për mirë, për të gjithë”, tha Basha.

 

 

6 Comments

 1. ATE QE EDHE TI NUK E BERE NE TETE VITET E TUA . TANI THUA TE IKI AI DHE TE VIJ UNE OSE E THENE VULGARSHE ESHTE : BOLL JU QIU PALLOSHI TANI TJU QI UNE . O KURVAT E POLITIKES , JU NUK BENI ASNJE PER POPULLIN POR GJITHÇA E BENI PER KARRIGET TUAJA DHE BYTHEN TUAJ . KUR DUHESHIN BERE NDRYSHIMET TI HESHTE SE TA LEVERDISTE , SE KESHTU ME TEORINE E RROTACIONIT DO SUNDOSH EDHE TI NJA TETE VJETE DHE POPULLI PERSERI DO TA KETE NE BYTHE . JENI TE PABESUESHEM TE GJITHE . NDRYSHIME NUK BENI PUSHTET DONI . JU DUHENI VRA ME ÇAP BUKE NE GOJE O KURVA . NA DEGJENERUAT SI POPULL E SI KOMB . KENI 30 VJET QE NA RRUAJTET KARIN ÇDO DITE . O MILET MOS SHKONI NE VOTIME ME KETO KURVA , O KETA TE BEJEN ATE QE KERKON POPULLI OSE TE SHKOJNE NE GOP TE ATYRE KURVAVE QE I POLLI E I DHJEU ME NJE MUT .
  JU QIFSHA ROPT DHE RRACEN TE GJITHE JU POLITIKANEVE TE KURVES.

 2. Po nese ai nuk e beri per keto 8 vite…. pretendon ti se do ta besh ?
  Me duket se je shume me dobet se Rama.
  Nese Rama ka bere X% te atyre qe duheshin bere , nga ty nuk pres me shume se ( X-40)% te atyre gjerave.
  Nuk eshte me inaaat oooo lulush
  Eshte me takat. Ti nuk ke as 20 % te energjise se tij.

 3. E vertete vendit i duhet nje ndryshim se i gjati doli Zhgenjim. Po ndryshimi sje ti mer lulzim se te kemi provuar ty dhe sorollopin tend. Edhe monen mashtruesen e kemi provuar. Ketu duhen urgjentisht fytyra te reja e levizje qe inspirojne perndryshe jemi te detyruar te vuajme.

 4. Lirojini vendin te paperlyerve , lironi vendin te rinjve . Me ju pushta 30 vjeçare nje gje eshte e sigurt per popullin e shkrete , skllaveria . Ngrihu o popull , trgujuni ketyre pushtave te pushtetit se ju ngrefet. tregojuni ketyre pushta se kur i ngrefet popullit shqiptar i kane zilli edhe zezaket . Boll ne roberi o popull .

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu