• |
ide | kryesore

Covid-19 në rajon/ 496 raste të reja dhe 7 viktima nga koronavirusi në Mal të Zi

-Instant, Lajme

Në Malin e Zi janë konfirmuar 496 raste të reja me koronavirus në 24 orët e fundit dhe shtatë persona kanë humbur jetën. Instituti i Shëndetit Publik ka njoftuar se janë testuar 1,299 njerëz dhe afro gjysma e tyre aknë rezultuar mbarës të virusit. Shumica e rasteve të reja janë në Podgoricë, Nikshiq, Budva dhe Bjello Pole.


Aktualisht, ka 4.343 raste aktive në Malin e Zi.  Që nga fillimi i pandemisë 19,210 njerëz kanë qenë pozitivë me koronavirus në këtë vend, ndërsa 320 pacientë kanë vdekur.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu