• |
ide | kryesore

Meta mesazh për shpopullimin e Shqipërisë: Fëmijët i duam për veten tonë

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Presidenti i Republikës Ilir Meta zgjedh një foto me disa fëmijë për të dhënë mesazhin e tij të radhës. Sipas kreut të shtetit, fëmijët janë trashëgimia që na kanë lënë të parët tanë.


“Fëmijët i duam për veten tonë dhe Atdheun që na lanë trashëgim të parët me shumë gjak dhe sakrifica”, shkruan Meta në postimin e tij në Instagram.


Prej kohësh kreu i shtetit bën me faj qeverinë për largimet masive të shqiptarëve drejt emigracionit, sidomos i të rinjve.

2 Comments

  1. I do femijet i do , i do qe neser ti perdoresh si skllever ose me keq akoma si kavie .
    Qe keta femije te jetojne te sigurt kane nevoje qe ky vend te kete rregualla te qarta loje . Kane nevoje qe kriminelet tja mbathin nga syte kembet dhe jo te jene deputet , kane nevoje qe injorantet te punojne arat dhe jo te drejtojne vendin . Qe keta femije te jetojne te sigurt mbi te gjitha nuk duhet te shohin po ato fytyra qe pane prinerit dhe ndoshta edhe gjysherit e tyre . Qe keta femije te jetojne te sigurt ky vend ka nevoje per nje revolucion ne te gjitha kuptimet e tij .

  2. Po femijet e tu ku I ke, ps
    E nuk studjojme ne shkollat shqiptare por I cove ne Londer, si ja del qe me dy rroga te mbani Tre femije duke paguar taksat qerane e shtepi e ku jetojne, ushqimin, veshmbathjen e argetimin

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu