• |
ide | kryesore

Naftëtaret në ditën e 19-të të grevës: Duam pagat, nuk tërhiqemi

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Në ditën e 19-të të grevës së urisë, gratë naftëtare thonë se kërkojnë të marrin 13 pagat e tyre të cilat i kanë fituar me drejtësi.


Ndërsa gjendja e tyre shëndetësore rëndohet, gratë shprehen të vendosura t’i shkojnë deri në fund kësaj greve, deri sa të marrin pagat e tre, ndërsa shprehen se nuk kanë nevojë për lëmoshë.


Jemi gra të lodhura nga hallet dhe puna nder vite dhe sot jemi në rrugë, duam 13 pagat e fituara me drejtësi. Kemi hyrë pa lejen e bashkëshortëve dhe na mbështesin në këtë grevë. Sot është e hënë, mbani një seancë për gratë naftëtarë”,- shprehen gratë.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.