• |
ide | kryesore

“S’ka gjë më të dhimbshme se sa të mos i urosh ditëlindjen”, Basha: Nuk urova as tim atë nga afër

-Instant, Lajme, Të fundit

Në një takim me të rinj te “Qytet Studenti”, pasi ata protestuan kundër urdhrit që vendosi për mësimin online të universiteteve, kryedemokrati Lulzim Basha ka ndarë me ta një histori personale që sipas tij tregon për keqmenaxhimin e pandemisë nga qeveria. Basha u ka treguar studentëve se përpara dy ditësh babai i tij kishte ditëlindjen dhe ai nuk mundi ta uronte nga afër.


“Shqetësimi më i madh janë ata që janë në moshë të shtyrë. Nëse nuk marrim masat tona i ekspozojmë përballë rrezikut të madh…Nuk më vjen zor të them që nuk i shoh prej një muaj e gjysmë prindërit e mi, jo se nuk më merr malli, por sepse i ruaj. Madje para dy ditësh kishte ditëlindjen im atë. Nuk ka gjë më të dhimbshme se të mos e urosh së afërmi, por e bëj për t’i ruajtur ata” rrëfeu kreu Basha


5 Comments

 1. O LULI iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii

  Shqetesimi me i madh nuk eshte pandemia por KM me qeverine e tij qe e ka cuar popullin ne

  kufijte e mbijeteses, qe sillet me popullin me keq se cdo pushtues e qe ka plane te erreta per kete

  vend e per kete popull prandaj ne qoftese se ke kellce lere pandemine se nuk te ka caktuar kush

  per ate pune e bej nje program te hajrit e te prekshem e coje dere me dere , hape partine per

  fytyra te reja me integritet e me vizion qe populli te bindet se ju jeni ndryshe jo vetem nga KM

  dhe rilindja e tij zollumqare por edhe ndryshe nga c’keni qene kur ishit ne pushtet qe per hir te

  vertetes ia patet prure popullit ne maje te hundes.

 2. Po pse o rrot kari ai eshte problemi qe kane ata studente apo njerezit ne ate vend? Po ne qe jetojme jashte dhe i urojme prinderit me telefon sepse skemi mundesi tjeter cjemi? Nqs do vazhdosh te besh patericen e Ramazonit sdo e kesh te gjate se dhe ti dobic i Sorrosit je

 3. Ky se meriton as me shkrujte per te….
  Mjerim pa fund per kete popull….
  Po, si mund te shpjegohet qe, ky vetem opozitarin nuk ben… !!! Po, nje here te vetme te pakten ne te gjithe opozitarizmin e Tij falls dhe, vetem per xhepin e Tij…!!!
  Po, si mund te shpjegohet qe, ky, ka mbyt çdo inisiative qytetare, ka shkaterruar çdo levizje kunder hajnave…!!!
  Kaq falls dhe kaq leshko publikohet here pas here, sikur harron se, ku gjendet…!!! Jo, jo, te gjitha i ka me regjizor edhe ato qe, çdo kujt mund t’i ndodhin, atij i shkojne mire per te terhequr vemendjen e radhes….!!!
  Pffffffffffffffffffffffffffffff
  🤦‍♂️

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu