• |
ide | kryesore

Dita e 20 në grevë urie, naftëtaret: Presim kryeministrin

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Në ditën e 20-të të grevës së urisë, kur gjendja shëndetësore e grave sa vjen e rëndohet, ato duken të vëndosura dhe deklarojnë se nuk dalin pa marrë pagat e prapambetura.


Grevistet po ashtu shprehen se kanë tashmë edhe shqetësimin për familjen e fëmijet pasi virozat janë përhapur dhe fëmijët duan përkujdesje.


“Ne jemi të vendosura se s’kemi vend tjetër, s’kemi gjë në dorë. Po presim nga kryeministri të na japë ato që na takojnë”,- u shpreh njëra prej tyre.

1 Comment

  1. Jepi ndonje lek nga Taksat tona o KRM, te te japin nja dy vota..qindra mijera Eur per 2-3 vota. Si ka ardhur puna, i ke shperdoruar aq shume te ardhurat publike saqe nuk ka ndonje problem

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.