• |
ide | kryesore

Nuk tërhiqen/ Studentët vijojnë edhe sot protestën kundër vendimit për mësimin online

-Instant, Lajme, Të fundit

Studentët kanë vijuar edhe sot protestën kundër zhvillimit të mësimt online e nisur dje në ditën e parë të vitit të ri akademik. Njësoj si ditën e djeshme, studentët protestuan në katër pika të ndryshme në Tiranë kundër këtij vendimi. Ata i shpalosën kërkesat e tyre dhe i kanë adresuar pranë Ministrisë së Arsimit dhe ato janë:


  1. Mësimi i alternuar ndërmjet online dhe auditore, leksionet online ndërsa seminaret në auditore;
  2. Rimbursim i pagesës së konvikteve dhe qirave;
  3. Paketat e internetit falas dhe të dedikuara për studentët;
  4. Mundësim i pajisjeve teknologjike të nevojshme për studentët që nuk kanë akses në mësimin online.


2 Comments

  1. Sikur të shtoni te ato pikat edhe mos lejimin më të kyçjeve. U çuat qe u çuat, bëjeni tamam. Dhe mos harroni se po nuk luftuat për të drejtat e juaja të shtypur do ngelni gjithmonë, femija po nuk qau nuk pi qumësht.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.