• |
ide | kryesore

Rama: Meta e Monika kanë dalë nga binarët! Skandaloze që dalin pa maskë, duhen ndëshkuar

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit
ilir_meta_linda_rama_monika_kryemadhi_edi_rama.jpg

Edi Rama u pyet nga gazetarët nëse duhen ndëshkuar me gjoba kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, Presidenti Ilir Meta dhe kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi, pasi janë shfaqur në publik pa maskat anti-Covid.


Për Veliajn, Rama tha se e ka korrigjuar gabimin, ndërsa për Metën e Kryemadhin është detyrim i institucioneve për të marrë masa ndaj tyre. Rama e cilësoi skandaloz në të gjitha aspektet faktin që Meta e Kryemadhi shfaqen pa maska.


“Lali Eri e ka korrigjuar gabimin, sepse duke qenë se kaloi Covidin harroi që maska duhet mbajtur, aq më tepër nga dikush që është edhe përfaqësues i institucioneve. Për dy të tjerët natyrisht që duhet të merren masa, por nuk jam unë që i marr këto masa, por institucionet që kanë detyrimin. Është skandaloze në të gjitha aspektet.” – u shpreh Rama i cili vazhdoi duke thënë se ata kanë dalë komplet nga binarët dhe se as nuk duhet imagjinuar që të marrin në dorë fatin e vendit.

3 Comments

  1. Ai plehu “i paska korrigjur veprimet”. Ky eshte mesazhi i Rames. Ska lidhje me masken. Se rruan njeri per nje gjobe maske. Keta flasin me kode. Tani lartmedheria e tij pret “te korrigjojne veprimet Iliri dhe Monika”, ne 26 prill. E kuptoni mesazhin? Kualicion u kerkon ky pas zgjedhjeve.

  2. Ik o Rame merr per grua ndonje qe i ka vdek burri ate bej. Mundesisht te ta qijne te tjeret mos te lodhesh fare…

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu