• |
ide | kryesore

Fjalim pas zgjedhjeve/Biden: Besoj se jemi në rrugën e fitores

-Instant, Lajme, Planet, Të fundit

Kandidati demokrat për president, Joe Biden ka mbajtur një konferencë për shtyp ku u shpreh tepër optimist për rezultatin e deritanishëm në zgjedhje.


“Do të kërkojë kohë të numërohen votat në Pensilvani, por ne do ta fitojmë edhe këtë shtet, jam i kënaqur me pjesëmarrjen në zgjedhje, mbase do të kërkojë kohë, por duhet ta theksoj se nuk është në dorën e Donald Trump të thotë se kush i ka fituar këto zgjedhje. Këtë e thonë vetëm amerikanët, dua t’ju falënderoj për pjesëmarrjen. Unë jam optimist për rezultatin”, tha Biden.


Biden u duk pozitiv për rezultatet në Arizona, Georgia, Winconsin dhe Michigan. Nga rezultatet e deritanishme Biden kryeson me 223 vota elektorale përballë 174 të Donald Trump.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.