• |
ide | kryesore

Joe Biden: Jemi në rrugën e duhur për të fituar zgjedhjet

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit
tmp_1350-150825-biden-editorial-640x433-1624671029.jpg

Kur nuk përfunduar akoma numërimi i votave, kandidati demokrat, Joe Biden foli nga shteti i Delaware para mbështetësve të tij. I shoqëruar nga bashkëshortja e tij, Biden u shpreh optimist duke thënë se janë në rrugën e duhur për të fituar zgjedhjet.


“Mirëmbrëma Delaueire. Durimi juaj është për të duruar, por nuk e prisja të shkonte gjatë. Ne bndihemi mirë për atë ku jemi. Ne jemi në rrugën për të fituar zgjedhjet. Duhet të kemi durim, çdo votë duhet të numërohet.


Por ne jemi optimistë aty ku jemi, duket se kemi fituar në Arizona, kemi lajme të mira në Xhorxhia, jemi optimist për Usiconin dhe Miliuen. Ne do të fitojmë në Pensilvani. Jam optimist për rezultatin e dua t’ju përgëzoj të gjithëve”, tha Biden.

4 Comments

  1. Na plasi ne se kush fiton atje pas 7 deteve.
    Ne kemi hallet tona per te cilat keta te pertej detit jo vetem qe se rruajne shume, por kur kane kohe te lire, i fusin edhe nje tallje trapi.

    1. deri sot po shqyheshe duke thene se do fitoje Trumpi, kurse sot ste plaska. Pa le kur flet ne emer te shqiptareve, ku ve bast qe as shqiptar nuk je

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu